Prihláste sa do SadOVO 2021

Cieľom Projektu školských ovocných sadov - SadOVO je nadchnúť žiakov a pedagógov pre potrebu ochrany ovocných drevín a ich vzácnych odrôd. Na každej škole spoločne vysadíme stromy starých odrôd jabloní a hrušiek, ktoré môžu byť využívané pri výučbe rôznych predmetov.

Staré a krajové sorty ovocných drevín sú dedičstvom našich predkov, ktoré sa z krajiny vytráca. Šancu zmeniť to má súčasná mladá generácia, ktorej ukážeme význam jeho ochrany. Za 3 roky fungovania projektu sme vysadili so školami po celom Slovensku takmer 300 stromov. Pridajte sa k nim!

Prihláste vašu školu do 15. marca do projektu SadOVO a buďte jednou z 10 škôl, ktoré prevezmú patronát nad záchranou vzácneho ovocného pokladu.

Projekt je určený pre II. stupeň základných škôl a stredné školy.

Pedagógovia sa nemusia obávať zbytočnej a zaťažujúcej projektovej administratívy. Našim hlavným cieľom je spoločne chrániť staré odrody, a nie písať zložité záverečné správy k projektu. 

Čo získa zapojená škola?

 

Čo očakávame od zapojenej školy?

 

Ak vás naša ponuka zaujala a chcete sa zapojiť do štvrtého ročníka projektu SadOVO, pošlite vyplnenú prihlášku do 15. marca 2021.

 Nájdete ju TU.

Pokiaľ sa niektoré hromadné podujatia nepodarí kvôli pandemickej situácii uskutočniť, prenesieme ich do on-line prostredia.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás na 0905 459 319 alebo na e-mailovej adrese uherkova@zivica.sk  

Zdieľať:

www.sadovo.sk