Ovocný on-line kurz

Človek mieni, Covid mení. A tak sme aj my museli na poslednú chvíľu improvizovať a 3 dni pred zrušeným kurzom na Zaježovej vymyslieť alternatívny scenár. A zvládli sme to:)

Kurz Ovocinárski experti, ktorý sa zvykol konať tradične na októbrových Zejžovských lazoch, sme preniesli na 2 dni cez ZOOM do on-line priestoru. Pýtate sa, ako sa staré odrody dajú určovať cez počítač? Účastníci kurzu to zistili. Aj vďaka ich rýchlej spolupráci nám stihli poslať časť svojich zmapovaných vzoriek plodov jabĺk a hrušiek poštou do zvolenskej kancelárie. My sme ich dali určiť našim pomológom a cez obrazovu sme sa o nich potom mohli rozprávať. Na školách mali tie isté sety vzoriek, takže sme vždy vedeli, o ktorej odrode je práve reč. 

Ako darček sme školám poslali pomôcky na aktivity poštou, a našli medzi nimi aj mušt či sušené ovocie, ktorými si mohli spríjemiť výučbu za počítačom.

Učitelia a žiaci sa prostredníctvom on-line aktivít tiež viac dozvedeli o opeľovačoch na školskej záhrade, o tom, ako sa dá učiť vonku a vyskúšali si tiež mapovanie drevín na školskom pozemku pomocou aplikácie PlantNet.

Spätné väzby na kurz boli pozitívne, a tak sa tešíme, že sme im aspoň trochu vynahradili pobyt v našom vzdelávacom centre na Zaježovej. 

www.sadovo.sk