Prihláste sa do nového ročníka SadOVO

Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica, Nadácia TESCO a Fakulta ekológie a environmentalistiky ponúkajú základným a stredným školám možnosť zapojiť sa do projektu školských ovocných sadov SadOVO 2020.

Staré a krajové odrody ovocných drevín sú dedičstvom našich predkov, ktoré sa z krajiny pomaly vytráca. Šancu zmeniť to má súčasná mladá generácia, ktorej ukážeme význam jeho ochrany. Prihláste svoju školu do 29. februára 2020 do projektu SadOVO a buďte jednou z 11 škôl, ktorá prevezme patronát nad záchranou starých a krajových odrôd ovocných drevín.

Cieľom projektu SadOVO je nadchnúť žiakov a pedagógov pre potrebu ochrany ovocných drevín a ich vzácnych odrôd. Na školách po celom Slovensku pribudnú sady starých odrôd jabloní a hrušiek, ktoré môžu byť využívané pri výučbe rôznych predmetov.

Školy zapojené do projektu čaká tiež ovocinárska exkurzia, mapovanie odrôd, kurz a hravé vzdelávanie v témach prepojených na význam a zachovávanie ovocných drevín.

Čo získa zapojená škola?

Čo očakávame od zapojenej školy?

Ak vás naša ponuka zaujala a chcete, aby sa vaša škola stala jednou z jedenástich škôl zapojených do tretieho ročníka projektu SadOVO, pošlite vyplnenú prihlášku (nájdete ju TU) do 29. februára 2020.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás na 0905 459 319 alebo na e-mailovej adrese uherkova@zivica.sk

www.sadovo.sk